Budapesten, decemberben

Adventi készülődés

Az elmúlt évekhez hasonlóan ünnepi hangulatba öltöztettük a szívünket és az iskolaépületet.A tantermi dekorációt a szorgos gyermekkezek szépítették és aktualizálták. Intézményi hagyomány az adventi készülődés részeként a budapesti adventi vásár megtekintése is. Ebben az évben 77 lelkes tanulóval vágtunk neki a „felfedező városnéző túránknak”.

A kora reggeli „vonatos utazási élmény” után szálltunk fel a városnéző autóbuszokra.
A Duna jobb és bal partján elénk táruló építészeti remekművek lebilincselő élménnyel gazdagítottak.
A nap első programjának a Lurdy ház adott otthont: vásárlás a bevásárlóközpontban mozi előadással színesítve.
A kedves, tanulságos animációs film után ellátogattunk a Vörösmarty téri adventi vásárba.
Az igényes kézműves termékek színes palettája gazdagította az esztétikai érzékünk.
A közel egy órás vásári forgatagból Budára vettük az útirányt. A Halászbástya lépcsőin sietve elhaladtunk az impozáns Mátyás templom mellett egészen végső úti célunkig  a Hadtörténeti Múzeumig.A magyar hadtörténet interaktív kifejezésmódja segítette a történelmi visszaemlékezés során a nemzettudatunk újra átélését.

Hazafelé a Duna-parti panoráma lenyűgöző látványában gyönyörködtünk emlékül, egy-egy fénykép készítésével.
Mozgalmas élménydús nap után érkeztünk haza. A látottakról beszéljenek a képek.

a2

a1

a3

spacer