Monthly Archives: október 2015

Idősek világnapja 2015

1. X.1-én a 2.a. osztállyal az Idősek Világnapja alkalmából ellátogattunk a Gyulavári Idősek Otthonába.

A gyerekek szép műsorral és maguk készített ajándékokkal emlékeztek meg az idős emberekről. Sok szép vers és dal hangzott el.

Az otthon lakói megilletődve hallgatták végig a műsort, melynek végén süteménnyel kedveskedtek a gyerekeknek.

A Jókai Színházban jártunk

Október 21-én volt az első bérletes előadás, amelyet idén a 3.a osztály a békéscsabai Jókai Színház előadásaira váltott meg.

Nagyon izgatottan várták a gyerekek ezt a napot, hiszen nem sokan voltak még „igazi” színházban.

A Hamupipőke-bérlet keretében az Egerek című előadást néztük meg, amely Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot műve alapján készült. A szerző meséjének üzenete ma igazán aktuális. Az Egerek valódi Rómeó és Júlia történet, amely a fehér és a szürke egércsaládok között zajlik egy sajtműhelyben. Állatmese, mely észrevétlenül neveli a gyerekeket a jóra, a békés egymás mellett élésre, az elfogadásra, a másmilyenek elfogadására is. Az látványos, mozgalmas, színes, zenés előadás hatalmas sikert aratott a gyerekek és az őket kísérő felnőttek körében is.

Köszönjük a szülők támogatását, akik segítettek a gyerekek szállításában!

sz

Őszi szünet!

Október utolsó hete az őszi szünet ideje. Az idei tanévben az iskolai szünet október 26-án, hétfőn kezdődik.
Az első tanítási nap a szünet után: november 2. (hétfő)

MIndenkinek jó pihenést kívánunk!

LEAD Technologies Inc. V1.01

Hasznosanyag-gyűjtés az iskolában

Az október 12-re tervezett hasznosanyag-gyűjtés az eső miatt el lett halasztva.

Az új időpont: 2015.10.19. (hétfő.)

Papírt és fémhulladékot egyaránt gyűjtünk. Aki a feleslegessé vált hulladékot a suliba hozza, várjuk a fent jelölt hétfői napon 12 és 17 óra között felső tagozatos épületben, az aszfaltpályán felállításra kerülő gyűjtőpontokon.

Előre is köszönjük a diákönkormányzat nevében mindenkinek a segítségét!

ZZZ – 2015

Régi diákönkörmányzati szokás, az újonc diákok bemutatkozó, versengéssel és vicces jelenetekkel tarkított közösségi délutánja. Ez a Zöldfülűek Zenés Zaklatása.

Persze sem számukra, sem a nézősereg részére nem fájó e zaklatás, hiszen egy jó hangulatú délutánt jelent mindig ez a rendezvény. Bizonyságul íme néhány fotó az idei ZZZ-ről: