Monthly Archives: október 2016

Törődjél és szeress,
Mindenki azt mondja:
Hogy amennyit most adsz
Annyit kapsz, majd vissza!

Ezekkel a verssorokkal köszöntötték iskolánk másodikosai az Idősek Világnapja alkalmából településrészünk szépkorú lakóit. A gyerekek szavalattal, furulyaszóval kedveskedtek a nagymamáknak, nagypapáknak. Móra: Nagyapó című művének előadása könnyeket csalt az idős emberek szemébe. Tanulóink saját készítésű képeslapot vittek ajándékba s a nénik, bácsik egy kis édességgel viszonozták a gyerekek felkészülését.

id2 id1

Mesemondó verseny

Október 14-én rendezték meg a Mátyás király megyei monda- és mesemondó versenyt a vár lovagtermében. Erre a megmérettetésre negyedik és ötödik osztályos gyerekek Mátyás királyról szóló mesékkel nevezhettek.

Iskolánkból négyen indultak: Albert Kincső, Nyujtó Péter 4. b, és Furák István és Szegvári Bence 5. osztályos tanulók.

A 29 mesemondó közül Japport Ferencné, a Nevesincs Bábszínház vezetője, Dézsi János, a Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója, valamint Harangozó Imre néprajzkutató döntött arról, kik legyenek a díjazottak.

Eredményeink:

Albert Kincső: 1. helyezés
Szegvári Bence: különdíj

Gratulálunk a versenyzőknek!

oktober14

Őszi kerékpáros túra

Szeptember 15-én a két 4. osztály Árgyelán Lászlóné és az osztályfőnökök vezetésével – a kerékpáros közlekedés gyakorlására – túrára indultak.

A cél a Csiga kert volt, ahol kis pihenés után következett a szabályos, fegyelmezett kerékpározás jutalma: a SZÁMHÁBORÚ!

Fáradtan, de jó hangulatban érkezett vissza a két osztály. Tavasszal újra nyeregbe száll a csapat!

szep3 szep2 szep1