Monthly Archives: május 2016

Látogatás az Erkel Ferenc Emlékházban

A harmadikosok, és három, ötödikes diák május 18-án az Erkel Ferenc Emlékházban jártak.

Erkel Ferenc szülőházában berendezett emlékmúzeum teljesen felújult, kibővült. Az új emlékház 2011. május 18-án került átadásra. Az átadás öt éves évfordulója alkalmából a múzeum ingyenesen megtekinthető volt.

A kiállítás megtekintése előtt tájékoztatást kaptunk az emlékház történetéről, majd a himnuszfal előtt meghallgattuk a Himnuszt. A termek végigjárása során a gyerekek megismerkedhettek az Erkel család életével és munkásságával. Bepillanthattak az akkori életkörülményekbe, végigkísérhették a zeneszerző életútját, zenei tevékenységét is.

Legnagyobb sikert aratta a 19. századi tanterem, ahol a gyerekek beültek az iskolapadba. Az osztályteremben lévő interaktív sarokban pedig korabeli feladatok megoldására is volt lehetőségük, kipróbálhatták az udvaron felállított nagyméretű sakktáblát is.

Végül a közeli játszótéren élvezhették az érdekes játékok és a jó idő örömeit.

Gyula, 2016. május 20.

LE-01 LE-02 LE-03

Anyák napja az időseknél

A hagyományokhoz híven a 3.a osztály idén májusban is ellátogatott az idősek otthonába.

Az otthon lakói közül sokan teljesen egyedül vannak, nincs látogatójuk. Így nagyon várták már a gyerekek köszöntő műsorát, akik nagy szeretettel készültek erre a napra. Ajándékokat készítettek, verseket, dalokat tanultak.

Az ünnepség előtt a vezetőnő mondott kedves, üdvözlő szavakat. Ezután következett a műsor, amely meghatóra és egyben nagyon hangulatosra sikerült. Még ráadást is kértek az idősek, mert nagyon tetszett nekik a Testvérkék című jelenet. Az előadás után következett a sok finom falat, beszélgetés. Nagyon jól sikerült ez a délután, jövőre is megyünk!

i1 i2

Iskolai közlekedési verseny

Április 28-án kerékpáros ügyességi versenyt szerveztünk az iskolában. Baloghné Szabó Dóra rendőr őrmester vezetésével.
Az alsósok szép számmal vettek részt a megmérettetésen.
Helyezések 1-3. osztály:
Fiúk:
I.  Erdődi Gergő 1.a
II. Szűcs Zalán 2. a
III. Veres Bence 3.b
Lányok:
I. Horváth Laura 3.a
II. Horváth Fanni 2.a
III. Horváth Csenge 3.b
A negyedik osztály teljes létszámmal nehezített pályán versenyzett, hiszen májusban részt vesznek a Zebra Akadémia vizsgáján.
Helyezések 4. osztály:
Lányok:
I. Balog Rebeka
II. Hack Fanni
III. Kis Petra Sára
Fiúk:
I. Lovász János
II. Ferenczi Levente
III. Balog Mihály Márkó
Minden versenyző édességet kapott az iskolánk alapítványától.
A helyezettek pedig szép jutalomban részesültek a rendőrség jóvoltából.
Köszönjük!
Gyula, 2016. május 9.                                                                                                                       Árgyelán Lászlóné

Futóverseny

Az őszi megyei fordulót követően április 5-én, Gödöllőn került megrendezésre az országos bajnokság.
Itt Kis Petra Sára 4. osztályos tanuló a népes mezőnyben az előkelő 20. helyezést érte el.
Gratulálunk, és további szép eredményt kívánunk!
Gyula, 2016. május 9.                                                                                                                     Nagyné Oláh Éva

Közlekedési verseny

A rendőrség szervezésében március 17-én megrendezésre kerülő Kerékpár Iskola Kupa városi versenyen
Gúti Ádám II., Ferenczi Gabriella III. helyezést ért el.
A „Ki a mester két keréken?” városi közlekedési versenyen Ferenczi Levente I., Kis Petra Sára II. helyezést ért el.
Ferenczi Levente a verseny megyei fordulóján (csapatban) III. helyezett csapat tagja volt.
Gratulálunk Nekik!
 Gyula, 2016. május 9.                                                                                                                      Árgyelán Lászlóné