Látogatás az Erkel Ferenc Emlékházban

A harmadikosok, és három, ötödikes diák május 18-án az Erkel Ferenc Emlékházban jártak.

Erkel Ferenc szülőházában berendezett emlékmúzeum teljesen felújult, kibővült. Az új emlékház 2011. május 18-án került átadásra. Az átadás öt éves évfordulója alkalmából a múzeum ingyenesen megtekinthető volt.

A kiállítás megtekintése előtt tájékoztatást kaptunk az emlékház történetéről, majd a himnuszfal előtt meghallgattuk a Himnuszt. A termek végigjárása során a gyerekek megismerkedhettek az Erkel család életével és munkásságával. Bepillanthattak az akkori életkörülményekbe, végigkísérhették a zeneszerző életútját, zenei tevékenységét is.

Legnagyobb sikert aratta a 19. századi tanterem, ahol a gyerekek beültek az iskolapadba. Az osztályteremben lévő interaktív sarokban pedig korabeli feladatok megoldására is volt lehetőségük, kipróbálhatták az udvaron felállított nagyméretű sakktáblát is.

Végül a közeli játszótéren élvezhették az érdekes játékok és a jó idő örömeit.

Gyula, 2016. május 20.

LE-01 LE-02 LE-03

spacer