A Jókai Színházban jártunk

A Jókai Színházban jártunk

 Október 21-én volt az első bérletes előadás, amelyet idén a 3.a osztály a békéscsabai Jókai Színház előadásaira váltott meg.

Nagyon izgatottan várták a gyerekek ezt a napot, hiszen nem sokan voltak még „igazi” színházban.

A Hamupipőke-bérlet keretében az Egerek című előadást néztük meg, amely Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot műve alapján készült. A szerző meséjének üzenete ma igazán aktuális. Az Egerek valódi Rómeó és Júlia történet, amely a fehér és a szürke egércsaládok között zajlik egy sajtműhelyben. Állatmese, mely észrevétlenül neveli a gyerekeket a jóra, a békés egymás mellett élésre, az elfogadásra, a másmilyenek elfogadására is. Az látványos, mozgalmas, színes, zenés előadás hatalmas sikert aratott a gyerekek és az őket kísérő felnőttek körében is.

Köszönjük a szülők támogatását, akik segítettek a gyerekek szállításában!

sz

spacer