Környezettudatossági témahét


2022. szeptember 19-23.

Az EFOP 3.3.7-es pályázat fenntartási időszaka 2022. november 30-án lezárul.

Ennek keretein belül rendeztük meg a környezeti tudatosság fejlesztését kiemelt célként megjelölő – közösségfejlesztést és az együttműködési készség fejlesztését is magába foglaló – témahetet.

A tudatos környezetvédelemmel kapcsolatos ismeretterjesztő játékos feladatokat, oldottak meg az alsós gyerekek, kézműveskedtek és fakultatív közösségfejlesztő, személyiségformáló programokon vettek részt. Szemetet gyűjtöttek az iskolán belül és az iskola külső környezetében, szelektálták a szemetet, megismerkedtek az udvaron található komposztálóval. Színes őszi hangulatot teremtettek szülői felajánlások segítségével, virágok ültetésével a virágágyások gondozásával.

A felső tagozatos diákok napi kihívásokat teljesítettek, vizet ittak üdítő helyett, zöld színű ruhákba öltöztek a „zöld ruhás napon” és igyekeztek az eldobható csomagolóanyagok helyett környezetbarát módon csomagolni szendvicseiket. Jó hangulatban, osztályfőnökeik kíséretében szemetet szedtek az iskola udvarán.

DÖK-ös tanulók alkották a „Zöld kommandó” csapatait, ellenőrizték, pontozták a feladatokat, az iskolaudvar és a tantermek tisztaságát valamint a napi kihívások teljesítését.

„A Dürer Iskola Legzöldebb Alsós Osztálya” a 3.a osztály, akik a legrendezettebb osztályteremmel rendelkeztek, valamint külön dicséretben is részesülnek, hiszen lelkesedésükkel iskolai szinten a legtöbb zöld színű ruhadarabot vették magukra.

Felső tagozaton

„ A Vízivás Bajnokai” az 5.b  osztály tanulói lettek

„A Környezettudatos Csomagolóanyagok Használatának Bajnokai” az 5.b osztály tanulói

„ A Legtöbb Zöld Ruhát Viselő Osztály” a 6.b osztály

„Az Energiatakarékossági Ötletek Bajnokai” a 7.a osztály tanulói

Összesítésben pedig „A Dürer Iskola Legzöldebb Felsős Osztálya” az 5.b osztály lett.

Az alsós zsibongóban kiállítás formájában mindenki megtekintheti az alsós gyerekek alkotásait, kupakokból, tojástartóból, sajtos dobozokból, PET palackokból, termésekből, gesztenyetobozokból készült gyönyörű alkotásokat, mandalákat, manókat és teknős-perselyeket.

Köszönjük a témahét feladatainak megvalósításában végzett munkát valamennyi pedagógusnak, a diákönkormányzatot segítő pedagógusnak, Győri Zita kolléganőnek és a DÖK-ös tanulók munkáját!

Bízunk benne, hogy a témahét tevékenységei során örömöt, élményt és jó hangulatot tudtunk teremteni egy rövid időre az osztályközösségek életében és a továbbiakban is óvni, védeni és ápolni fogjuk a környezetünket!