Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia verseny

2020. szeptember 18-án, iskolánkban szerveztük meg a COVID-19 vírus miatt 2020 tavaszán elmaradt Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia verseny megyei fordulóját. Kettő nyolcadikos tanuló írta meg a 100 kérdésből álló feladatlapot. A verseny alapját 5-7. osztályos biológiai tananyag képezte. A többi feladat a Természetbúvár folyóirat kijelölt cikkeire épült. A színvonalas megmérettetésen Baumann Sára 8.a oszt. tanuló a III. helyet szerezte meg, míg  Patkás Zsolt , szintén 8.a oszt. XIII. lett. A diákok felkészítője Kovácsné Orbán Éva tanárnő.

Gyula, 2020. október 20.

Kovácsné Orbán Éva