Egy kis Anglia a Dürerben
Culturing Round - England

Az angol nyelvű országismereti vetélkedő azzal a céllal indult  útjára 2006-ban, hogy a gyerekek „észrevétlenül” juthassanak olyan tudás birtokába, amely nem kapcsolódik szorosan a tananyaghoz, mégis elengedhetetlen, hiszen az adott ország nyelvét tanulják. Így feldolgozandó témaként az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Írország, Skócia, Wales és Anglia követik egymást a sorban.

Sajnálatos módon a 2020/2021-es tanévben a járványügyi intézkedések értelmében csak a házi fordulót tudtuk megszervezni.

A Culturing Round angol nyelvű kulturális kistérségi verseny házi fordulója 2020. október 22-én került megrendezésre a Dürer Albert Általános Iskola 16-os termében.

A 7.a osztály angol nyelvet tanuló diákjai négyfős csapatokba rendeződve mérték össze tudásukat, ebben az évben Angliáról. A verseny folyamán Anglia földrajzával, kultúrájával, ünnepeivel, London nevezetességeivel, Artúr király legendájával és azokkal a titokzatos helyekkel ismerkedtek meg a tanulók, amelyek a Harry Potter könyveket ihlették.

Nagy Emese

angol-magyar szakos tanár