Helyesírási és szövegértési verseny a Dürerben

A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola, Kiváló Akkreditált Tehetségpont ebben a tanévben is megrendezte a Lotz János szövegértési és helyesírási versenyt magyarországi és határon túli 4.,7-8-9-10. évfolyamos diákoknak.

Iskolánkból hat, 4. a osztályos kisdiák is készült hetekig az iskolai fordulóra. A felkészülés után 2019.november 21-én, az országos kiírásnak megfelelően kitöltötték a feladatlapot. Nem volt könnyű dolguk, hiszen mind a szövegértési, mind a helyesírási feladatok gondolkodtatóak, komplexek voltak. De megérte a kitartó munka, hiszen négyen: Bágy Lola, Révész Anna, Szőke Damján és Tripon Nóra eredményeik alapján bejutottak a megyei fordulóba, amely 2020. januárjában kerül megrendezésre. A gyerekek felkészítő pedagógusa Kissné Márkus Mária volt. Mindannyiuknak sok szeretettel gratulálunk, és további kitartó felkészülést kívánunk!

Szatai Tiborné