Bolyai Természettudományos Csapatverseny

Február 7-én rendezték meg Békéscsabán a Bolyai Természettudományos Csapatverseny körzeti fordulóját. Iskolánkat három alsós és egy felsős csapat képviselte. A gyerekek szorgalmasan készültek a megmérettetésre, és mindegyik csapatunk szépen helytállt, ezen a színvonalas megmérettetésen.

A csapatok neve és tagjaik:

Csimaszok: Szabó Csanád, Krajcsik Botond, Varga Máté és Szeleczki Bence (6.a oszt. tanulók)

Környezetvédő csajok: Révész Anna, Bágy Lola, Tripon Nóra és Zöld Barbara (4.a oszt. tanulók)

Földkirályok: Szabó Barnabás, Tar Márk, Gombos Zoltán és Festő Bence (4.a oszt. tanulók)

TeTu: Barna Alex, Kovács Gergő, Kocsis Máté és Kolozsvári Zsolt (3.a oszt. tanulók)

Felkészítő tanárok: Kovácsné Orbán Éva, Török Enikő és Pusztai Viktória

A Herman  Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny iskolai fordulóját három 7.a osztályos tanuló írta meg. A felkészülés anyagát, az alap biológiai és természetismeret tananyagon kívül, még két Természetbúvár szaklap cikkei adták. Az elért pontszámok alapján Baumann Sára és Patkás Zsolt jutott a megyei döntőbe, melyet április végén rendez meg a TIT Körösök Vidéke Egyesület, Békéscsabán.

Gyula, 2020. február 26.                                                  Kovácsné Orbán Éva