Technika verseny 2019

2018/2019-as tanévben is megrendezésre került a XIX. Országos Életvitel és Gyakorlati Ismeretek Verseny megyei, valamint a XX. Országos Technikaverseny megyei döntője, melynek  helyszínei  a Gyulai Implom József Általános Iskola és 5. Sz. Általános Iskola és Spotiskola Tagintézmény voltak.

Iskolánk mind a két területen egy – egy csapattal versenyzett.

Csapatok tagjai:  Életvitel és Gyakorlati Ismeretek:

Gurzó Kinga, Szalai Réka, Urbán Panka

Technikaverseny:

Hirth Benedek, Nagy Károly, Sándor Zsombor

Napunk a regisztráció és megnyitó után elméleti feladatokkal indult, minden csapattag egyénileg kitöltött feladatlapon adott számot tudásáról. Egy kis szünet és tízórai után következett a gyakorlati megmérettetés. Itt a csapattagok együtt készítették a meghatározott munkadarabot. A jó hangulatú, izgalmas versengés követően a lányok II. helyen végeztek, míg fiaink az I. helyen fejezték be a versengést. Az országos döntő Szegeden kerül megrendezésre,  a fiúk pedig Tokajban folytatják a versenyt. Iskolánk mindkét csapata nagy izgalommal készül a megmérettetésre.