nyelvÉSZ verseny megyei forduló 2019

Huszadik alkalommal került megrendezésre március 22-én 14 órától Békéscsabán, a Szabó Pál Téri Általános Iskolában a nyelvÉSZ verseny megyei fordulója. Iskolánkat képviselték:

Karácsony Anna Flóra (2.a)

Felkészítő: Dzsamba Katalin

Szalai Anna (2.b)

Vas Lizbett (2.b)

Felkészítő: Szigeti Éva

Szőke Damján (3.a)

Felkészítő: Kissné Márkus Mária

Horváth Sára (6.a)

Felkészítő: Bánkutiné Tóth Gizella

Árgyelán Viktória (7.b)

Szalai Réka (7.b)

Tóth Marcell (7.b)

Felkészítő: Zámori Ida

Sándor Zsombor (8.a)

Felkészítő: Bánkutiné Tóth Gizella

A feladatlapok megoldása után az eredményhirdetésig a házigazda iskola színvonalas táncos-zenés műsorral oldotta a versenyzők feszültségét és teremtett jó hangulatot a résztvevőkben. A helyszínen a megyei első 8 helyezést hirdették ki.

A düreres tanulók közül Karácsony Anna Flóra a megyei 3., Szőke Damján az 5., Horváth Sára pedig a 6. helyezést hozta el – nagyon büszkék vagyunk rájuk! A többi tanuló is szépen helyt állt, nekik is gratulálunk, hogy eddig eljutottak!

Sajnos két, igen eredményes tanuló - Tóth Marcell és Sándor Zsombor - ezen a fordulón már nem tudott részt venni, mert a Lotz János Verseny országos döntőjbe is bejutottak, melyet ugyanezen a napon rendeztek meg, és ott képviselték iskolánkat.

Szigeti Éva

iskolai koordinátor