„Hunyadi 560” történelmi verseny

2018. november 23-án a Magvető Református Általános Iskola és Óvoda által rendezett „Hunyadi 560” elnevezésű történelmi verseny megyei döntőjén két csapattal képviseltük iskolánkat. Lány csapatunk „Beatrix nyomában” néven, míg fiú csapatunk „Négy igazságos vezér” néven szerepelt.

Az októberben megrendezett első körös selejtezőn mindkét csapatunkkal sikerült a legjobb első nyolc közé bejutni, ahol lányaink az első, fiaink a második helyen végeztek. A döntő megmérettetésre igényesen elkészített előadásokkal álltak a zsűri elé, ami ismét szép eredményeket hozott a diákjainknak. A feladatok igen változatosak voltak, sokszor mélyen elgondolkodtató kérdésekkel színezve. A tanulóink derekasan helyt álltak, azonban az addig szép eredményekkel küzdő lányok csapatán egy feladat sajnos nagyon kifogott. Mindezek ellenére szép helyezésekkel zártuk a versenyt! A megyei döntőben a lányok 6. míg a fiúk a dobogóra fellépve 2. helyet értek el.

Büszkék vagyunk rájuk! Sok sikert a későbbi versenyekre!

Török Balázs

felkészítő