Culturing Round

Wales

A Culturing Round angol nyelvű kulturális kistérségi verseny házi fordulója 2018. október 25-én került megrendezésre a Dürer Albert Általános Iskolában.

A két hetedikes osztály négyfős csapatokba rendeződve mérte össze tudását, ebben az évben Wales-ről. A verseny folyamán bemutatták az elkészített projektmunkájukat és / vagy Ppt. előadásukat. Ezt követte a változatos feladatok megoldása, melyek között szerepelt kirakó, képek felismerése, feleletválasztós teszt, szituációs feladat megoldása.

A rendezvényt azzal a céllal indította útjára a szervező, Nagy Emese, az iskola angol-magyar szakos tanára 2006-ban, hogy a gyerekek „észrevétlenül” juthassanak olyan tudás birtokába, mely nem kapcsolódik szorosan a tananyaghoz, mégis elengedhetetlen, hiszen az adott ország nyelvét tanulják. Így feldolgozandó témaként az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Írország, Skócia, Wales és Anglia követik egymást a sorban.

A vetélkedő kistérségi fordulójának témája Anglia lesz ez év december 13-án délután, szintén itt, a Dürer iskolában.