Fontos közlemények!

Intézményünk nyitvatartása:

H-P: 8:00-16:00-ig

Kapcsolattartás a szülőkkel:
a KRÉTA e-Ügyintézés felületén lehetséges. Személyes kapcsolatra csak különösen indokolt esetben van lehetőség

Kapcsolattartás a tanulókkal:

az osztályfőnökök értesítése alapján
(a KRÉTA felületen)

Tisztelt Szülők!

Mint arról már korábban tájékoztattam Önöket 2020. március 16. napjától a nevelő-oktató munka tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. Ez nem rendkívüli szünetet jelent, hanem az oktatás módjának megváltoztatását, amelynek keretében továbbra is biztosítjuk a tanulók számára a tanulást.

Az új munkarend értelmében a tanulóknak tilos a köznevelési intézmények oktatási célú látogatása. A szülők különösen indokolt, kifejezett igénye esetén az iskola kiscsoportos foglalkozás keretében felügyeletet biztosíthat.

A tananyag kijelölése, a tanulási folyamat ellenőrzése és támogatása a pedagógusok és a tanulók között online vagy egyéb, személyes találkozást nem igénylő formában fog megtörténni. Erről a későbbiekben nyújtunk részletesebb tájékoztatást. Kérjük, figyeljék közleményeinket, tájékoztatóinkat! Felhívjuk a figyelmet, hogy a tanulónak a tanulmányi követelményeket teljesítenie kell!

A tantermen kívüli, digitális munkarend időtartama alatt a tanulók lehetőleg kerüljék a nagyobb csoportos találkozásokat, közös programokat. Felügyeletüket a szülők, családok, szomszédok bevonásával, elkerülhetetlen esetben kis csoportokban célszerű megszervezni. A gyermekek felügyeletét nem javasolt a nagyszülőkre bízni, hiszen ők a legveszélyeztetettebbek.

A köznevelési intézmények épületei nem kerülnek bezárásra, a személyes ügyintézés lehetőségeiről az iskola honlapján tájékozódhat.

A gyermekétkeztetés biztosítása az önkormányzat tájékoztatása alapján fog megtörténni.

Kérjük Önöket, hogy közösen oldjuk meg ezt a nehéz feladatot, és türelemmel viseljük a nehézségeket. Ez egy veszélyhelyzetben hozott rendkívüli intézkedés, mely hozzájárul a járvány mielőbbi leküzdéséhez.

Segítségét és együttműködését előre is köszönöm!

MENZA tájékoztatás

A Gyulakonyha Kft ügyvezetőjével folytatott egyeztetés alapján az alábbiakról tájékoztatom Önöket. 2020. március 16-ától az új munkarend életbelépésével összhangban az iskolában étkezési lehetőség nincs. A már kifizetett ebédek árát a MENZA rendszer jóváírja. Azoknak a gyerekeknek, akiknek a nyári szünetben már ismert módon ingyenes étkezést biztosítanak, a Gyulakonyha lakóhelyükre szállítja az ebédet.
Aki szeretne ebédet rendelni, azt a Gyulakonyha Kft-nél teheti meg (5700 Gyula, Szt. István u. 29/1, tel: 06-66-560-391).

Gyula, 2020. március 15.
Csontosné László Anikó