A Víz Világnapja 2016

2016. március 22-én a gyulai Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság a székházuk körül színes forgatagban nyújtott lehetőséget a város iskolásainak és óvodásainak a vízzel, vízgazdálkodással, vizek védelmével kapcsolatos ismereteik bővítésére.

Az első osztályosaink és a 2.b részt vett ezen a rendezvényen. Érdekes kísérletekkel, kirakóval mutatták be a káros tevékenységeket, melyekkel az emberek a vizet szennyezik. Kipróbálhatták a kicsik a nagy autókat, amelyekkel a víz körüli munkákat végzik a szakemberek. A víz kék színét jelképező lufikkal és ajándék hűtőmágnessel, no meg sok hasznos információval gazdagodva térhettünk vissza iskolánkba. Legnagyobb büszkeségünkre, Séllei Boglárka (2.b) a "Vizek és mesterségek" című rajzpályázaton I. helyezést ért el. Gratulálunk neki! A rendezvény egy különleges részeként a 2.a osztályosok bejárhatták a Várfürdő titkos területeit, ahol a víz ezen módon történő felhasználását láthatták.