Az első "úszó osztály" Gyulán a Dürerben

A 2013/2014-es tanévben lehetőséget kapott iskolánk, a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola a Várfürdőtől, Gyula városától, hogy elindítsa első "úszó osztályát". A mindennapos testnevelésbe beépítve heti 1 alkalommal, kétszer 45 perces órákon foglalkoznak az úszóedzők a tanulókkal immáron 3. éve. Differenciálva, két csoportban kezdtek, voltak, akik már az óvodában vagy úszótáborban úsztak, és nagy odafigyeléssel, türelemmel szokatták vízhez a bátortalanabb, félősebb gyermekeket.

A kezdeti félelmek, kérdések, aggodalmak eltűntek. Mindenki úszik háton, elsajátította a gyorsúszást, és most tanulják a mellúszást. Öröm a partról nézni őket, honnan kezdték és hol tartanak már. A mosolyukat, a csillogó szemüket: "Egyszer sem tettem le a lábam!". Tényleg élvezik, úsznak… és hogyan. Könnyedén, szabályosan, szépen, nem úgy, "mint aki azt hiszi, tud úszni", csak nem lehet megmaradni mellette, úgy csápol, kínlódik. Jó látni a büszke szülőket egy-egy nyílt óra alkalmával, ahogy "irigykedve" nézik csemetéiket, mert nekik nem volt ilyen lehetőségük.

A gyerekek reggeltől estig ülnek, ülnek a kényelmetlen, nem megfelelő székeken az iskolában, a kamaszok még otthon is a számítógép előtt, vagy nyomkodják a telefonjukat. Gerincferdülés, hanyag testtartás. "Húzd ki magad fiam!"  Ja, ha az olyan könnyű lenne! Az "úszó osztály" már elérte célját, ha a gyerekek felnőtt korukban, munka után is kijárnak majd az usziba. Egyenes hát, jó izomzat, mozgás, egészség. A düreres úszó osztályok úszása tanóra keretein belül zajlik. Az alapok elsajátítása, az úszásnemek megtanulása, gyakorlása most már az életük része. Időt kaptak arra, hogy megszeressék, és lehetőséget a tehetségek kibontakozására az edzéseken.

Lehet, hogy a jövő bajnoka, egy kis "olimpikon" ugrik a vízbe és úszik péntekenként!

Sok szeretettel várjuk a kedves szülőket az úszó osztályok nyílt napjára 2016. június 03-án 8 órától a Várfürdőbe!