Pályaválasztási vásár

2016. október 13-án intézményünk 7. és 8. évfolyamos tanulói pályaválasztási vásáron vettek részt Békéscsabán a Csaba Parkban, ahol szakmacsoportonkénti túravezetésen, kismesterségek bemutatóján keresztül ismerkedhettek meg a rájuk váró továbbtanulási területekkel, középfokú oktatási intézményekkel, valamint hiányszakmákkal. A rendezvényre való eljutást megszervezték és biztosították számunkra a Békés Megyei Kormányhivatal Gyulai Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály munkatársai, akiknek ezúton köszönjük közreműködésüket. Az osztályok saját szavaikon keresztül szeretnék bemutatni, hogy érezték magukat a programon, és mennyire tartották hasznosnak jövőtervezésük szempontjából.

7.a

Rengeteg iskola volt, sok érdekes információt meg lehetett tudni. Mindenki szerette a süteményeket. Sok nyereményjátékkal és feladattal vártak mindenkit. Egy pár állatot is bemutattak. Mezőgazdaságnál nagy, szép traktorokat mutattak be, amiket az érdeklődők vezethettek is. Néhányan éltünk a lehetőséggel. A nagy tömeg ellenére mindenki nagyon jól érezte magát. Hihetetlen, mennyi lehetőség van.

7.b

A pályaválasztási vásáron nagyon sokan voltak, kedvesek voltak a vezetők. Sok mindent ki lehetett próbálni. Mindenkinek tetszett az a műsor, amit előadtak a színpadon.

Örülünk, hogy betekintést nyerhettünk a Békés megyei iskolák életébe.
(Írta: Romvári Rebeka és Harmath Barbara)