Nyílt napok az első osztályokban

Hagyományainkhoz híven ebben a tanévben is meghívtuk első osztályosaink szüleit, és a tavaly még velük foglalkozó óvó néniket iskolánkba. Az volt a célunk, hogy betekintést nyerhessenek mindennapjainkba, megfigyelhessék azt, milyen munkát tudnak végezni gyermekeik az órákon, hogyan szokták meg az iskolai életet. Láthatták, hogy félénk első lépteik után, három hónap elteltével milyen magabiztos, ügyes, okos iskolásokká váltak.

2015. november 24-én Szilágyiné Bíró Katalin magyar órája után Csekéné Szigeti Edina matematika órát tartott az 1.b osztályban. November 26-án Illés-Tóth Mária magyar óráját Árkusné Megyeri Veronika matematikája követte az 1.a osztályban.

Mind a négy alkalommal több, mint húsz vendég - szülő és óvó néni - tisztelt meg bennünket a jelenlétével. Mozgalmas, munkás, sikeres órákat láthattak az érdeklődők. A gyerekek kissé megilletődve végezték a dolgukat, de be tudták bizonyítani, hogy ők is megnőttek, igazi iskolások. Az órák után a pedagógusok megbeszélhették az óvodai és az eddigi iskolai tapasztalataikat a gyerekekkel kapcsolatban.

Köszönjük az érdeklődést!