1848. március 15-ére emlékeztünk

A Dürer Albert Általános Iskola hagyományaihoz tartozik, hogy az ötödik évfolyam műsorral készül a nemzeti ünnepünk alkalmából. Ebben az évben kivételes összművészeti alkotást hoztak létre osztályfőnökeik segítségével ötödikes diákjaink. A magyar irodalom, a zene és a képzőművészet látványos eszközeivel a forradalomra emlékeztek műsorukkal. A történelmi események felidézése mellett olyan verseket, dalokat gyűjtöttek csokorba, ami a ma nemzedékét is megérinti. A forradalom szellemiségét és a szabadság szeretetét hangsúlyozták.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a műsorban részt vevő tanulóknak, a felkészítő pedagógusoknak és mindenkinek, aki együttgondolkodásával, munkájával segítette a színvonalas műsor létrejöttét.

„Hol sírjaink domborulnak,

Unokáink leborulnak,

És áldó imádság mellett

Mondják el szent neveinket…”