A magyar költészet napja

"Csodák csodája"

Együtt szavalt a Dürer

Április 11-én, a 3. óra után a tornateremben gyűlt össze a Dürer Albert Általános Iskola tanulói közössége és tantestülete, hogy együtt emlékezzenek meg a költészet napjáról.

"A költészet az irodalom lelke, a legnagyszerűbb dolog, ami csak a világban és az emberben létezik. A lélek egyetlen tápláléka. A versek ma is üzennek nekünk, hiszen egy-egy vers meghallgatásával, olvasásával, újragondolásával közelebb juthatunk a világ és önmagunk megismeréséhez is"  - mondta köszöntőjében Karácsonyné Takács Nóra intézményvezető-helyettes.

A megnyitó után az iskolai versmondó verseny győztesei  -  Kocsis Nóra 1.a,  Havas Balázs 3.a, Szatmári Emma 4.b, Domokos Dominika 5.a, és Vágó Nóra 7.b osztályos tanulók  -  mondták el versüket és varázsolták el előadásmódjukkal a közönséget. A megemlékezés végén az iskola tanulói és pedagógusai Nagy Enikő 5.b osztályos tanuló vezényletével, együtt, emelkedett hangulatban szavalták el Várnai Zseni: Csodák csodája című versének egy részletét.