Idegen nyelvi témahét

A téli szünet előtti utolsó héten - mint minden évben - most is az idegen nyelveké volt a főszerep iskolánkban. A már évek óta hagyományosan megszervezett idegen nyelvi témahét célja, hogy tanulóinkkal kötetlenebb formában ismertessük meg a célnyelvi országok kulturális értékeit, karácsonyi hagyományait.

A városban egyedülálló módon intézményünkben az angol és a német nyelv mellett a tanulók francia nyelvet is tanulhatnak. Az idegen nyelvi héten mindenki talált magának kedvére való foglalkozást, összesen 110 diák vett részt a különböző programokon.

A három angol nyelvi délutánon a karácsonyi activity mellett játékos feladatokat oldottak meg, karácsonyi dalokat tanultak, s angol nyelvű karácsonyi filmeket néztek meg a diákok. Nagy sikere volt az English teapartinak is, ahol elkészítették, majd jóízűen el is fogyasztották a Yorkshire puddingot.

Két délután  szerveztük  meg a német nyelvi programokat, melynek során a tanulók változatos tevékenységeknek lehettek részesei. A játékos feladatok és az interaktív daltanulás mellett a  diákok  nyelvtudásukat egy német nyelvű film megtekintése során tesztelhették.

A témahét jól illeszkedett iskolánk egyéb adventi programjaihoz, s fokozta az ünnepvárás hangulatát. A programsorozat elérte a célját: tanulóink játékos formában használták az angol és német nyelvet, s közben új ismereteket is szereztek, fejlődött a szókincsük és a szépérzékük.