Fenntarthatósági hét

Idén került először megrendezésre iskolánkban /2016. április 18-22. között/ a Fenntarthatósági Témahét. Célja az volt, hogy a diákok figyelmét koncentráltan ráirányítsa a fenntarthatóság fontosságára, a Föld védelmére.

A meghirdetett program több részterületéhez is csatlakozott iskolánk. Az alsó tagozat minden diákja részt vett a számukra kiírt rajzpályázaton. Csodaszép alkotások születtek, melyek május hónapban az iskola aulájában is megtekinthetőek lesznek. A tanító nénik kézműves foglalkozásokon népszerűsítették az újrahasznosítást. Az elkészült művek bizonyítják, hogy a "szemét" bármivé át tud alakulni, a lehetőségeknek csak a fantázia szab határt. A szemléletalakítást beszélgetések, filmvetítések is segítették. Sok tanulónk varázsolta szemétmentessé az iskola környékét és belső udvarát. A szelektív gyűjtés fontosságát hangsúlyozva a már meglévő használtelem-gyűjtő mellé használt mobiltelefon és tartozékainak gyűjtőedénye is kikerült. A gyűjtés május végéig folytatódik.

Minden résztvevő élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodott. Köszönjük a közreműködők önzetlen munkáját!