Itt a farsang áll a bál...

„Itt mindenki álarcba bújt,

Hűvös szél itt is fújt.

Mindenki izgatottam vár,

Hogy mikor indul el a nagy karaván!

S kezdődhet az őrült karnevál.”

Ezekkel a szavakkal nyitotta meg a Gyulai Dürer Albert általános Iskola felsős farsangi délutánját két reneszánsz ruhába öltözött hetedikes tanuló.

Az iskola 7. évfolyamos diákjai nagy örömmel és lelkesedéssel készültek erre a napra: részt vettek a szervezési feladatokban és díszítették a farsangi mulatság helyszíneit.

A jelmezbe öltözött tanulók felvonulását és műsorát egy közös télűző tánccal zárták az iskola felsős tanulói és tanárai. A délután folyamán iskolánkba látogatott Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed Úr, aki átvehette a tanulók kezdeményezésére indított jótékonysági adakozás végösszegét, melyet a koraszülött mentő vásárlására gyűjtöttek diákok, szülők, tanárok – közösen egy célért.

A farsangi bál iskolai diszkóval zárult, ahol az est fénypontjaként kihirdetésre került a „bál hercege és hercegnője”.