Egészségnap a Dürerben

Iskolánkban 2015. október 15-én megtartottuk Egészségnapunkat. Az volt a célunk, hogy felkeltsük az érdeklődést, az igényt az egészséges életmód iránt.

Programunk összeállításakor igyekeztünk hasznos, a gyermekek életkorának megfelelő, jó hangulatú, tanulságos és figyelemfelkeltő állomásokat szervezni. A gyerekek különböző állomáshelyeken végezhettek egészséggel kapcsolatos feledatokat, melyekben az idén a mozgás fontosságát hangsúlyoztuk. A helyszíneken forgószinpad-szerűen váltották egymást a csoportok. Volt gyümölcs- és salátakészítés friss alapanyagokból, puzzle, 1 perc és nyersz ügyességi játékok, kosárlabda, foci, röplabda és a kisebbeknek sorversenyek.

Egészségnapunk jó hangulatban, zenével egybekötve valósult meg.

A témanap záró részeként minden gyermek ajándékkal és a saláták elfogyasztásával zárta a délutánt.