Vár a Dürer-vár!

Idegen nyelvi tábor

Iskolánkban 2016.06.27. és 2016. 07.01. között egyhetes napközis tábort szerveztünk „Vár a Dürer-Vár” címmel. A tábor célja az volt, hogy megmutassa tanulóinknak a szabadidő hasznos eltöltésének módját és lehetőségeit, mindezt nyelvi, kézműves és kulturális tevékenységekbe ágyazva, és segítséget nyújtsunk a szülőknek a nyáron nehezen megoldható gyermekfelügyeletben, és a legkisebbeknek a beilleszkedésben.

Az előzetes igényfelmérésnél is nagyobb érdeklődés mutatkozott a programok iránt, így végül 84 fő jelentkezésével, 7 csoportba szerveződtünk.

A tábort minden reggel ügyelettel, gyülekezővel kezdtük.  Nyolc és kilenc óra között ébredeztünk, beszélgető körök segítségével indítottuk a napot.

A délelőtti 2-2 nyelvi foglalkozás témakörei voltak a természet, művészetek, étkezés, otthon, szabadidő. A foglalkozásokat nyelvszakosaink nagy alapossággal tervezték, az órák során az iskolai szokásrendnek megfelelően használták a kooperatív, csoport és a páros munkaformákat. Dalok, mondókák, színezők, játékok, rejtvények, projektek, kutatómunka és még számtalan felfedeztető feladat tette elviselhetőbbé a meleg nyári napokon az iskolai környezetet.

A nyelvi foglalkozások után különféle kézműves foglalkozásokon vehettek részt a táborlakók. Készítettek bábokat, királyi láncot, címert, pajzsot, bőrszütyőt, királyi és királynői koronát, barokk karperecet és karton várat.

Az ebéd után útra keltünk jártunk a Kalandparkban, a Gyulai várban, az Almássy kastélyban, a Gyulavári kastélyban és az Öko-parkban. A tábor zárásaként lovagi tornát rendeztünk, melyben ügyességi játékok, kutyás bemutató, koncert, lovaggá avatás és zsíros kenyér parti szerepelt.

A düreresek és a baysok igazi egyhetes találkozója volt e rendezvénysorozat, mely közelebb hozta diákjainkat, a hét zárásakor a pedagógusok és diákjaink egyaránt kellemes fáradtsággal telve kezdték meg jól megérdemelt VAKÁCIÓjukat. (Az idegen nyelvi tábor a TÁMOP 3.1.4-12/2-2012-0761 pályázat fenntartási időszakának keretében került megrendezésre.)