Dürer-nap

A Gyulai Dürer Albert Általános Iskolában hagyományosan minden évben megrendezésre kerül a Dürer-nap. Ebben az évben e jeles eseményre október 22-én, az őszi szünet előtti napon került sor.

A nap fő szervezője a 8. évfolyam volt. A végzős osztályok már hetekkel a rendezvény előtt megkezdték a lázas készülődést.  Elkészítették a kampányműsort, a szórólapokat, a jelmezeket.

A Dürer-napot megelőző délelőttön zajlott a kampányolás. A nyolcadikosok a folyosókra kifüggesztett plakátokkal, az iskola tanulói között szétosztogatott szórólapokkal, figyelemfelkeltő öltözékükkel, valamint hangzatos és igen hangos rigmusaikkal próbálták az alsóbb évfolyamok tanulóit meggyőzni arról, hogy szavazataikkal őket támogassák. Nagy volt a tét, az iskola kulcsának elnyerése!

A kampány a Dürer Military Camp 8.a Hadosztályának és a 8.b-sek Blues Brothers csapatának fergeteges műsorával zárult.

A Dürer-nap Zámori Ida igazgatónő köszöntő és lelkesítő szavaival vette kezdetét, majd a nyolcadikosok hangulatteremtő tánca után elérkezett a nap legizgalmasabb pillanata: iskolánk vezetője kihirdette a szavazás eredményét és átadta az intézmény jelképes kulcsát a győztes 8.b osztálynak.

A délelőtt folyamán változatos programok részesei lehettek iskolánk tanulói. Az 5. osztályosok a "sárgulási ceremónia" szellemi és ügyességi akadályainak leküzdésével bizonyították, hogy igazi felsősök lettek. A nyolcadikosok osztályról osztályra járva játékos, gondolkodtató feladatokkal tették próbára az alsó tagozatosokat. Az ebédlőben S. Nagy Péter zenés-verses műsorral szórakoztatta a tanulókat.

Ezen a napon ellátogatott iskolánkba Növényi Norbert olimpiai bajnok birkózó is, aki előadása során az egészséges táplálkozásra és a sport fontosságára hívta fel az ifjúság figyelmét.

Este diszkó várta a táncolni, szórakozni vágyókat.

A rendezvény a TÁMOP 6.1.5. pályázat keretében valósult meg.