Indiai cserediák látogatása a Dürerben

Az AFS Magyarország Nemzetközi Csereprogram Alapítvány békéscsabai körzetelnöke megkereste intézményünket, azzal a kéréssel, hogy a május elején 1 hónapra érkező indiai csoport egy tagjának fogadásánál érintett Csányi Huba 6.b osztályos tanulónk.

A Magyarországra látogató 24 indiai diák egy hónapot töltött országunkban, ez alatt megismerkedtek országunk szépségeivel, és az itt élő emberek kultúrájával. A körút alkalmából az ország legszebb idegenforgalmi látványosságait nézték meg. Május 14 és 31 között pedig fogadócsaládoknál laktak.

A Gyulára érkezett fiút, Aryaman Agarvalt  nagy szeretettel fogadtuk iskolánkban. Részt vett a hatodikos diákok mindennapjaiban, tanítási órákon érdeklődéssel kapcsolódott be a feladatokba. A gyerekek szívesen tolmácsoltak. 2017. május 18-án teadélutánt szerveztünk, hogy minél többen ismerkedhessenek meg vendégünkkel. Nagyon érdekesen, szemléletesen mutatta be országát, városát és patinás iskoláját. Ivett néni fordításának köszönhetően mindannyian megérthettük, hogy országában  mennyivel másként élnek emberek.  A sok érdekesség nagyon tetszett mindenkinek és a végén körbe ülve hallgatták a diákok Aryamant, aki szívesen válaszolt a kérdésekre és mesélt rövid magyarországi élményeiről. Számára a legszemléletesebb az iskola életben eltöltött két nap volt, ahol bepillanthatott a magyar oktatási rendszerbe, tanulóink hétköznapjaiba.

Reméljük szép emlékekkel és szerencsésen tért haza messzi otthonába.