Civil Börze - Farsangi rajzpályázat

A Civil Börze 2017 című egész napos rendezvénysorozat keretein belül a délutáni program részeként került sor a januárban meghirdetett farsangi rajzpályázat eredményhirdetésére, melyen iskolánk nyolcvan rajzzal vett részt.

Február 18-án, szombaton szülők és gyerekek kíváncsian várták a száz gyulai iskolás munkájából rendezett kiállítás megnyitóját, melyeket a beküldött rajzokból választottak ki.

A jellemzően farsangi témájú alkotásokból a zsűri tagjai 35 pályaművet részesítettek díjazásban.

Nagy volt az izgalom. A várva várt esemény kezdeteként mind a 100 gyereket felhívták az Erkel Ferenc Művelődési Központ színpadára, majd következett a díjak átadása.

Iskolánkból 11 tanuló rajzát választották ki részeként a kiállításnak.

Készítőik:       Balogh Dominika 1. b

Budai Kata 2. b

Deng Ziqi 5. a

Deng Zi Xuan 4. a

Dévényi-Dabrowsky Blanka 2. b

Gulyás Dávid 5. a

Hanzó Fanni 4. a

Kiss Zalán 3. a

Molnár Hanna 1. b

Ráfi István 5. b

Tóth Marcell 5. b

Tanulóink a következő díjazásban részesültek:

helyezett Hanzó Fanni 4. a

helyezett Deng Zi Xuan 4. a

helyezett Tóth Marcell 5. b

Különdíjak is gazdára találtak, amelyek egyhetes kreatív nyári tábor teljes költségét tartalmazzák.

Nyertesek a Dürerből:            Hanzó Fanni 4. a  különdíj

Deng Zi Xuan 4. a  különdíj

Színpadra felvonulni a gyerekeknek csodálatos dolog. Név szerint szólítva, a közönség folyamatos tapsa által kísérve életre szóló sikerélmény lehet. Meghívott tanulóink ezt megtapasztalhatták.

Rajzaik pedig jelenlegi életkoruk lenyomatai, melyek keze munkájuk, ábrázolásuk, fantáziájuk aktuális tükröződései.

Dr. Bak Sándorné

Szilágyiné Bíró Katalin