Ballagás 2015/2016. tanév

2016. június 18-án olyan diákoktól vettünk búcsút iskolánk ballagási ünnepségén, akik szeretik a kalandokat, akik többször szereztek nekünk meglepetéseket, akik igazi nagy egyéniségekké, legendákká váltak, akik kipróbálták magukat versenyeken, akik sokszor álltak a dobogón, akiknek gratulálhattunk az eddig elért szép eredményeikhez. A Himnusz közös eléneklése, az ünnepélyes zászlóátadás után, a nyolcadik osztályosok ünnepi műsorával kezdődő ünnepségen Zámori Ida igazgató asszony köszöntötte az ünnepelteket, tanáraikat, szüleiket.  Búcsúbeszédében kihangsúlyozta: „Most útra keltek, további nagy útra.”

Elérkezett az a pillanat, amikor fiatal ifjúként elköszöntök attól az iskolától, amely egész kisgyermekkorotoktól nyolc éven át fogta a kezeteket, nevelt szépre, jóra, az emberi értékek tiszteletére és gyarapítására. Szeretettel és következetes szigorral igyekeztünk felkészíteni Benneteket a jövőre, de a mi szolgálatunk felétek a mai nappal lejárt. Feladatunkat teljesítettük, szerettünk, tanítottunk, neveltünk Benneteket, örültünk sikereiteknek, s most a kellő ismeretekkel átadunk titeket a középiskoláknak. Majd azok a sikeres diákok vehettek át díjakat, akik tanulmányi munkában, a sport terén öregbítették iskolánk hírnevét. A nevelőtestület ,,Jó tanuló jó sportoló díjat” adományozott  annak a két  tanulónak, aki nemcsak  tanulmányi munkájával, hanem sporteredményeivel is  maradandót alkotott.

A 2015/2016-os tanév ,,Jó tanuló jó sportoló”  címet és az ezzel járó díjat  átvehették:

Bakos Bence és Megyesi Szabolcs 8/B osztályos tanulók.

Kiváló tanulmányi munkájáért  díjat” kapott Szokolyai Kristóf 8/A osztályos tanuló, aki kitűnő bizonyítvánnyal, valamint rangos versenyeredményekkel büszkélkedhet.

Iskolánk legrangosabb díjának, a Dürer-díjnak az átadására is sor került. A Dürer-díjat 2001-ben alapította az Alapítvány a Dürer Albert Általános Iskoláért. A díjat az a tanuló veheti át, aki 8 éven át kitűnő bizonyítvánnyal rendelkezik, magatartása és szorgalma példamutató, tanulmányi és egyéb versenyeken kiváló eredményeket ért el.

Ebben a tanévben iskolánk történetében egyedülálló módon két díjazottat szólítottunk. Hisz mindketten céltudatosan, alázattal, odaadással dolgoztak azért, hogy úgy búcsúzzanak el iskolánktól, hogy a kitűnő bizonyítványuk mellé a Dürer-díjat is magukénak tudhatják. Szavakba nem lehet öntetni nagyrabecsülésünket és tiszteletünket. A 2015/2016. tanév Dürer Díjas tanulói:  Bozó Zsuzsanna 8/A  és Pikó Boglárka 8/B osztályos  tanulók.

Az iskola szülői munkaközösség felé is köszönetét fejezte ki:

Debreczeni Lászlónénak az iskola szülői munkaközösség vezetőjének,

Szokolyainé Nagy Adriennek

Vámos Melindának

Szilágyiné Pápai Erzsébetnek

Megyesi Róbertnének

Vass Kornéliának szülői munkaközösségben végzett munkájáért.

Az ünnepség felemelő és nagyon megható pillanata volt, amikor a Szózat meghallgatása után ballagó diákjaink a búcsúzás jelképeként egy-egy léggömböt bocsátottak útjára.

A szárny megnőtt, üresen áll a fészek.

Csak álom volt a régi jó világ.

És mint a fecske alkonyati szélnek,

Ma szárnyat bontott egy sereg diák.”