Autómentes Nap

Az Európai Mobilitási Hét programsorozatának Autómentes Napi rendezvényeit látogatta meg iskolánk alsó tagozatának szinte minden osztálya. A meghirdetett események felkeltették érdeklődésünket, így elindultunk a gyerekekkel.

A 4.a osztály délelőtt ismerkedett a kerékpáros közlekedés szabályaival, interaktív bemutatón bővítette ismereteit. A délután folyamán az alsósok közül kilátogató osztályok a Gyulai Kutyakiképző Suli bemutatóját nézhették meg. A nagyon barátságos (és jól nevelt!) kutyusok gazdáikra hallgatva mutattak be különböző feladatokat, melyeket a gyerekek érdeklődve néztek. Sőt! Néhány szerencsés vállalkozó az irányítást is átvehette. A bemutató előtt és után kipróbálhattak a kicsik különböző bolondos kerékpárokat, nagy nevetések közepette próbáltak előre - vagy néha hátra - haladni. Lehetőség volt rollerezni, ritka népi jellegű játékokkal játszani, a MiEgyMásért Egyesület és a rendőrség munkatársainak érdekes kérdéseket feltenni. Sokat tanulhattunk, mulathattunk ezen a délutánon.

Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget. Magunknak pedig köszönjük, hogy részvételünkkel megnyertünk egy ugráló vár egy napos birtoklási jogát!

Szatai Tiborné

A nagy arányú részvételnek köszönhetően iskolánk elnyerte az Együtt Gyulaváriért Egyesület felajánlását egy ugrálóvár egynapos használatát, melyet 2016. október 07-én megújult iskolaudvarunk átadóünnepsége alkalmából birtokba is vehettek tanulóink. Ezúton köszönjük a felajánlását az Egyesületnek, valamint alsósainknak a nagyarányú részvételt!