Aszfaltrajz készítés a Dürerben

Nagy volt a nyüzsgés szeptember 23-án az iskolánk udvarán. Közel 250 gyerek gyülekezett, várva az aszfaltrajz készítés kezdetét. Rendezvényünkkel iskolánk névadójára, Dürer Albertre emlékeztünk.

Évről évre megrendezzük e programot, amelyre az alsó tagozatos diákokat és a nagycsoportos óvodásokat invitáljuk.

Dürer Albert világhírű festőművész rövid méltatása után a gyerekek birtokba vehették iskolánk udvarának aszfaltját, ahol rajzkeretet választva, hangulatos zenei kapcsolódással elkezdhették a munkát. Jelen esetben ők voltak a "kis művészek".

Rajzolhattak színes krétával az iskola életéről, megjeleníthettek egy mesét, vagy ábrázolhatták városunk egy részletét. Egyénileg, illetve csoportosan is dolgozhattak.

Rendezvényünkön a gyerekek az önkifejezés egyik legszebb módját, a rajzolást alkalmazták tevékenységük során. Megtapasztalhatták a nagy iskolai közösségben ábrázolás örömét, rajzuk pedig konkrét, közvetlen sikerélményt jelentett számukra.

Így tisztelegtünk ezen a napon Dürer Albertnek, iskolánk névadójának emléke előtt.

Dr. Bak Sándorné