Fenntarthatósági és természettudományos témahét a Dürerben

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a köznevelésben 2022. április 25. és 29. között hirdette meg  a Fenntarthatósági témahetet, melyen iskolánk idén 7. alkalommal vett részt. A témahét célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között.  A központi kezdeményezéshez kapcsolódik iskolánk hagyománya a természettudományi témahét, melynek programjain felsős tanulóink vehetnek részt. A 2021/2022-es tanév kiemelt témái a víz, az egészségvédelem és a felelős fogyasztás. Ezek mellett a hulladék, mint állandó téma is megjelenik.

A hét folyamán az alsós tanulók osztálykeretben dolgozták fel a témákat, mely programokat az EFOP 3.3.7-es pályázatunk témahetének élménypedagógiai elemei színesítettek. ( Kézműves tevékenységek, érzékenyítő beszélgetések, interaktív játékok, játékos délután) Az osztályok ápolták, dekorálták udvari magaságyásaikat, illetve segítettek az újonnan ültetett növények és a zöld területek gondozásában is. Valamint pályázatokban is részt vehettek. Az alábbi tanulók pályaműveit díjaztuk:

Plakátkészítő pályázat:
•    1.a, 2.a, 3.b, 4.b  osztályplakát
•    2.b Nagy Zsombor és Szabó-Daróczi Bella egyéni
•    3.b Elek Natália egyéni

A vers- és meseíró pályázat:
Mese:
•    1.a Mogyorósi Anna
•    1.a Hajdú Péter
•    1.a Saoud Miriam Alma
•    1.aRózsavölgyi Zoltán
•    1.a Debreczeni Flóra
•    3.b osztálymese
•    4.b Marosvölgyi Kornél
Vers:
•    1.a Koncz Márton
•    1.a Koncz Albert
•    1.a Debreczeni Hanna
Valamennyiüknek Gratulálunk!

Felső tagozaton is a víz állt a témahét középpontjában. Az osztályok a hét során 3-4 természettudományi órán szervezett programon (előadásokon, vetélkedőkön) vettek részt. Az elért eredményeket tanulónként összefésültük végeredményként az osztályok legjobb öt eredményt elérő tanulójának nevét ismertettük. Az osztályokon belül legjobb eredményt elért tanulók jutalma, hogy elsőként próbálhatják ki az iskola újonnan elkészült szabadulószobáját.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Horváthné Vidéki Judit tanítónak, Dr. Csanálosiné Csizmadia Beáta munkaközösségvezetőnek a szervezési munkálataikért, a pedagóguskollégáknak a kivitelezésben nyújtott segítségért, valamint a Gyulai KÖVIZIG munkatársainak az általuk biztosított színes programokért.

Karácsonyné Takács Nóra