A magyar nyelv napja 2020. a Dürerben

2011 óta minden évben, november 13-án ünnepeljük hazánkban a magyar nyelv napját, melynek célja, hogy felhívja a figyelmünket a magyar nép szellemi és kulturális örökségének és nemzeti identitásának alapját képező magyar nyelvre. Az ország számos pontján különböző programok kísérik végig ezt a napot, ám ezek közül is a figyelem középpontjában áll Balatonfüred városa, ahol idén is nagy szeretettel és lelkesedéssel készültek a szervezők kifejezetten a város partneriskolái számára kitalált játékaikkal, vetélkedőkkel, pályázati lehetőségekkel. Debrecen, Szolnok, Kecskemét, Győr, Baja, Komárom, Vác és Veszprém mellett természetesen Gyula is képviseltette magát ezen a jeles napon. Iskolánkban az 5.a osztály Costin Boglárka tanárnő irányításával csatlakozott be ebbe a programsorozatba. Az online kvízjátékon való részvétel mellett a diákoknak lehetősége volt egy esszéíró- illetve egy kereszrejtvény-készítő pályázaton is részt venni.

Mindezek mellett november 13-án ezen program keretein belül az osztály egy rendhagyó irodalomórán vehetett részt, ahol - bár a jelenlegi helyzett miatt ugyan online - becsatlakoztak egy interaktív beszélgetésbe, ahol Száraz György és Tóth Krisztina írókkal beszélgethettek az írásról, a költészetről és a magyar nyelv fontosságáról. Az előadás egy közös versmondással indult, ahol a nem rég elhunyt Szőcs Géza tiszteletére az Add rá a benned alvó gyanútlan kisgyerekre című versét szavalhatta el az 5.a osztály Tóth Krisztina vezetésével.

A szervezésért hálás köszönet Balatonfüred városának, amiért a helyzet ellenére ilyen színvonalas programsorozatot sikerült összeállítaniuk.

Costin Boglárka

pedagógus