Különleges Egészségnap iskolánkban

Az idei tanév rendkívül nehéz időszakban kezdődött el. Mindannyian- gyerekek, felnőttek -arra törekszünk, hogy megőrizzük egészségünket a vírus idején is. Ebben a különös helyzetben rendeztük meg a már hagyományos Egészségnapunkat a járványügyi helyzetre való tekintettel osztálykeretben. Minden alsós kis csapat valamilyen formában felhívta a figyelmet az óvatosságra, a fegyelemre, amellyel segíthetünk magunknak. Az előző években megismert tudást is „újra hasznosítva” foglalkoztunk a témával (a helyes kézmosás, a higiénia, az egészséges táplálkozás is újra terítékre került). Rengeteget mozogtunk, játékos versenyeket szerveztünk. A digitális világ segítségével elkülönítettük az egészséges és egészségtelen ételeket, interaktív módon ismerkedtünk az újraélesztés tudományával, az otthon veszélyeivel. Kézműves foglalkozásokon készültek gyümölcsök, megismertük a táplálékpiramist, és titkos térképet készítettünk, hogy megtalálhassuk legnagyobb kincsünket, az egészségünket.

A vírus sem tudott kifogni rajtunk, jól érezték magukat a gyerekek a tevékenységek végzése közben. Sok új ismeretre tettek szert, sokat tanultak a játékok során.

Szatai Tiborné