„Dürer 550”-Megemlékezés iskolánk névadójának 550. születésnapja alkalmából

Intézményünk 1994 szeptember elseje óta viseli Dürer Albert világhírű reneszánsz festő és grafikus nevét. A névválasztást a festő gyulai kötődése mellett az a szándék indokolta, hogy erősítsük a  pedagógusokban és a diákokban a lokálpatriotizmust és a helyi hírességek iránti tisztelet érzését.

Iskolánk névadójáról minden évben a hagyományosan megrendezésre kerülő „Dürer nap” keretében emlékezünk meg, az ünneplést azonban idén a járványhelyzet kissé felülírta.

A Magyar Rajztanárok Országos Egyesületének kezdeményezéséhez csatlakozva azonban ebben az évben is méltó módon ünnepelhettünk. Balogh Imréné kolléganő kezdeményezésére csatlakoztunk az „Albrecht Dürer 550 éves” évforduló kapcsán tervezett rajztanári-szakmai megemlékezésekhez, melynek célja, hogy közös összefogással országosan megemlékezzenek Dürer Albert munkásságáról.

Iskolánk diákjai a felhíváshoz csatlakozva a mester híressé vált monogramját alkották meg a lehető legváltozatosabb módon. A gyerekek a vizuális kultúra órák, illetve szabadidős foglalkozások keretében készítették rajzaikat, a rajzokból végül osztálytablók születtek. Dürer Albert születésének 550. évfordulója alkalmából 2021.05.21-én iskolánk zsibongójában az elkészült művekből kiállítást rendeztünk be, mely szimbolikusan 550 alkotásból áll.

Az akcióval nem csupán a művészeti nevelés fontosságára kívántuk ráirányítani a figyelmet, hanem egy rendhagyó, de méltó módon kívántunk megemlékezni iskolánk névadójáról. A járványhelyzetben elmaradt közösségi élmények pótlása céljából a Dürer-közösség erősítése érdekében a 4.a osztályos tanulók egy divatos tánckihívásra reagálva meglepetés flashmobbal is készültek, melyet az osztályok nagy meglepetésére elő is adtak. Egyként dobogott a nézőközönségben a Dürer-szív, amikor a szünetben az iskola közössége együtt táncolt. A megemlékezés napjának keretprogramjaként társasjátékokkal, a nagyobbak számára pedig „szakmák próbája” vetélkedővel készültünk.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a program megvalósításában közreműködő pedagógus kollégáknak, tanulóknak. Külön köszönetünket szeretnénk kifejezni Balogh Imréné, Török Enikő és Pusztai-Orvos Viktória Julianna kolléganőknek a megvalósításban való tevékeny közreműködésért. És valamennyi táncos kedvű kisdiáknak és kollégának a közös táncban való részvételért!