Európai Diáksport Napja a Dürerben 2020

„Táncolj-Sportolj-Nevess”

2020.09.25. és 09.30. között került megrendezésre a Gyulai Dürer Albert Általános Iskolában a járványügyi előírások szigorú betartásával, osztályszinten az Európai Diáksport Napjához kapcsolódó aktivitási rendezvénysorozat.

A program keretében az alsó tagozatosok testnevelés órák keretében valósították meg a mozgásprogramokat, külön figyelmet fordítva a játékosságra, lelki egészséget megőrző vidámságra.

A felső tagozaton 3 osztályban akadályversenyeket, ügyességi pályákat, ügyességi labdajátékokat szerveztünk. A lányok esetében kiemelt figyelmet fordítottunk az egyensúlyozó eszközök használatára. A gyermekek tevékenységét a jókedv és a derű kísérte, amely a digitális oktatást követően a gyermekközösségek újra alakulását, a napi feszültségek oldását szolgálta.