Ballagási ünnepség a Dürerben

Meghitt hangulatú ballagási ünnepségben volt része a ballagó 8. évfolyamnak 2021.06.19-én a Gyulai Dürer Albert Általános Iskolában.

A Dürer közösség összetartozását jelképező Dürer-zászló felvonását követően Csontosné László Anikó intézményvezető asszony búcsúzott a 49 ballagótól és szüleiktől. Talán a jelenlegi pandémiás helyzetben a szokottnál is igazabb gondolatokkal engedte útjára a Dürereseket.  A család, a lélek és a közösség, mint életünket meghatározó alappillérek időtlenségét hangsúlyozva végül Kodály Zoltán szavait helyezte tarisznyájukba:

„Életed útját magad választod,

Válassz hát úgy, ha egyszer

Elindulsz, nincs már visszaút.’’

Hálával tartozunk iskolánk alapítványának és a Szülői munkaközösségnek, hiszen támogatásuknak köszönhetően idén ismét átvehették legkiválóbb tanulóink a ballagóknak járó kitüntetéseket és emlékérmeket.

A 2020/2021-es tanévben a ,,Jó Tanuló, jó sportoló” címet és az ezzel járó díjat  átvehette:

o   Havas Balázs  8.a osztályos tanuló

A „Kiváló tanulmányi munkáért” díj nyertese:

o   Horváth Sára 8.a osztályos tanuló

Iskolánk legrangosabb díjának, a Dürer-díjnak az idei nyertese:

o   Baumann Sára 8.a osztályos tanuló.

A Gyulai Tankerületi Központ támogatásának köszönhetően könyvjutalmat vehettek át azon tanulóink, akik 8 évig kitűnő tanulmányi eredménnyel vagy kimagasló sportteljesítménnyel rendelkeztek:

A 8. a osztályból

Baumann Sára

Horváth Sára

Hanzó Fanni

Patkás Zsolt

Szőke Hanga

Abrudán Kitti

Dudaszeg Tamás

Gombos Fruzsina

Szabó Ferenc

A 8. B osztályból

Kónya Tímea

Árgyelán Krisztián

Dietrich Márton

Tamás Gergő

Az iskolai élet szerves részét képező diákönkormányzatban végzett munkáért:

Hermann Nóra és  Varga Dorka könyvjutalomban és oklevélben részesült.

A DÖK által adományozható Dürer Közösségért díjat a 2020/2021-es tanévben a tantestület Beleznai Levente 8. B osztályos tanulónak ítélte.

Nevelőtestületünk nevében köszönet illette azokat a szülőket, akik partnereink voltak és önzetlenül segítették munkánkat a Szülői munkaközösségben vállalt feladataikkal. Köszönetünk jeléül jelképes ajándékot vehettek át:

Abrudánné Nagy Katalin (8a)

Szekeres Hajnalka (8.a)

Baranyi Éva (8.a)