Végéhez ért a Düreresek Világkörüli útja
 
az EFOP 3.3.7-17 Informális és nem formális tanulási lehetőségek kialakítása a Gyulai Tankerületi Központ Intézményeiben című pályázat Projektzáró rendezvénye

A 2019.12.07-i szombati tanítási nap kiváló alkalmat teremtett iskolánk közösségének, hogy beszámoljunk a Jueles Verne kalandregénye által ihletett „ 80 nap alatt a Föld” körül iskolai projektünk eredményeiről, melyek a világ megismerésének bemutatását célozták különböző tevékenységek során.
A pályázathoz kapcsolódó informális programok voltak: Informatika szakkör, Természettudományos szakkör, Angol nyelvi szakkör, a  Magyar-történelem szakkör valamint az elmúlt két év Dürer-napja, a Természettudományi és Idegen nyelvi témahetek. A projektzáró rendezvény célja volt a szakköri csoportok és tanórán kívüli egyéb programok pályázathoz kapcsolódó eredményeinek megismertetése, közösségfejlesztő játékok kipróbálása. Ennek okán a 6. b osztályosok társasjáték délelőttöt szerveztek, melynek keretében kipróbálhatták a pályázat keretében beszerzett és saját gyártmányú eszközöket, izgalmas játékokat. A bevont szakköri csoportok által készített képek és a belőlük szervezett PPT bemutató segítségével ismét átélhettük a szakkörök, intézményen kívüli programok, témahetek és témanapok programjainak élményeit.
A közös munka eredménye egy kiállítás formájában mások számára is elérhetővé vált. A világ híres építményeit ábrázoló 3D-s kirakók igazán izgalmassá tették az elkészült és bemutatott óriási „80 nap alatt a Föld körül” társasjátékot. Ezzel és a prezentált meserészlettel igyekeztünk felkelteni a tanulók érdeklődését, remélhetőleg ösztönözve őket, hogy a továbbiakban elolvasassák a művet, esetleg valamelyik feldolgozását  megtekintsék.
A 7.b osztályosok egy utolsó utazásra indultak a projekten belül. Meghívást kaptak ugyanis a Gyulavári Almásy-kastélyba, és a meghívásnak szíves örömest eleget tettek.
Zárásként megtekinthettük az iskolánkat bemutató Moodfilmet, ami a pályázat elemein kívül tartalmazta azokat a Düreres-jegyeket is, melyekre büszkék lehetünk: Sakkpalota módszer, úszásoktatás, KRESZ szakkör, sportköri foglalkozások, tanórán kívüli programok.
Reméljük a fent nevezett programok, az EFOP-3.3.7-es pályázat elemei és a projektzáró rendezvény egyaránt hozzájárultak ahhoz, hogy a Düreres gyerekek boldog iskolások is legyenek.
                                                                                                                                                        Karácsonyné Takács Nóra
                                                                                                                                                            szakmai munkatárs