Méz, méz, méz, termett méz...

Alsó tagozatos tanulóink csatlakoztak az Országos Magyar Méhészeti Egyesület és az Agrárminisztérium 2019. november 15-ére meghirdetett Európai Mézes Reggeli programhoz. Ezen a napon a Gyulakonyha Kht. tanulóinknak mézes tízórait biztosított. Ezt megelőző nap délutánján Popa János Dániel volt düreres diákunk és édesapja tartott interaktív bemutatót az évfolyamoknak. A kisfilmből hasznos és érdekes információval gazdagodhattak tanítványaink a méhek életéről, munkájáról, a mézkészítés fortélyairól. Valóságban láthattak egy kaptárt, és megkóstolhatták a mézfajtákat.

A méhészeket is meglepő kérdések tanulóink tájékozottságát, érdeklődését, kíváncsiságát tükrözték.

Az ismeretbővítésen túl célunk volt, hogy népszerűsítsük a mézfogyasztást az egészséges táplálkozás tükrében.

Dzsamba Katalin