Mozogni jó! Európai Diáksport nap 2019

Helyszín: Gyulai Dürer Albert Általános Iskola, 5700 Gyula Szent István u. 29.

Időpont: 2019. szeptember 27. 8:00-12:00

Résztvevők száma: 330 fő

Iskolai közösségünk idén második alkalommal csatlakozott az Európai Diáksport Napjához. A nap programjainak teljesítése érdekében tanítás nélküli munkanap formájában teljesítettük vállalásainkat. Iskolánk tanulói a nap folyamán 120 percet töltöttek sportfoglalkozással, játékokkal, vetélkedőkkel. A nap folyamán pedig lefutották az idei évszámnak megfelelő távot: 2019 métert.

Napindítóként a megnyitó ünnepséget követően tanulóink közös reggeli tornán vettek részt. A felsős tanulóink három helyszínen forgószínpad szerűen sportolhattak: sorversenyek/futás, biciklis akadálypálya/dobó és ügyességi gyakorlatok valamint labdajátékok és tartásjavító torna várta az osztályokat. Az alsó évfolyamosok az iskola helyiségeiben vehettek részt aerobikon, gyógytornán és egy sétával járultak hozzá a futótáv teljesítéséhez.  A 2019 méteres távot 4.-7. évfolyamosok teljesítették. A kisebbek sétával, a felsősök pedig ingafutás formájában. Keretprogramként olimpiai totóval és néhány élménypedagógiai játékkal készültünk tanulóinknak.