Megyei Diákparlamenten voltunk

2019. november 12-én a Békés Megyei Diákparlament ülésén vettek részt iskolánk diákönkormányzatának küldöttjei, Beleznai Levente és Mandel Zalán. A rendezvény Békéscsabán, a Békés Megyei Könyvtárban került megrendezésre, ahol 41 tanuló jelent meg a megye iskoláiból.

A diákok szekciókra osztva beszélték meg véleményüket több témára vonatkozóan. A XXI. század iskoláinak felszereltségéről, a hatékony nyelvoktatásról,  a naprakész szakképzésről, diákönkormányzatok működéséről és az iskolán, kollégiumon belüli konfliktusok, problémák megoldásáról egyeztettek. Az egyeztetéseket követően előadták álláspontjukat a többieknek, hozzászólásokat és egyéb véleményeket fogalmaztak meg.

Az intézmények küldöttei megválasztották maguk közül azt a 11 főt, akik 2020. január 31-től február 2-ig Békés megye tanulóközösségét képviselik a Székesfehérváron megrendezésre kerülő Országos Diákparlamentben. Nagy örömünkre szolgál és büszkeséggel tölt el bennünket, hogy Mandel Zalán, 6.b osztályos tanuló bekerült a 11 fő közé. A közösség érdekében végzett munkája, lelkesedése és aktivitása példaértékű diáktársai számára.