Culturing Round
Ireland

A Culturing Round angol nyelvű kulturális kistérségi verseny házi fordulója 2019. október 22-én került megrendezésre a Dürer Albert Általános Iskolában.

A hetedik ’a’ osztály négyfős csapatokba rendeződve mérte össze tudását, ebben az évben Írországgal kapcsolatban. A verseny folyamán a csapatoknak változatos feladatokat kellett megoldaniuk, melyek között szerepelt kirakó, képek felismerése, feleletválasztós teszt, szituációs feladat, hallott és olvasott szöveg értése.

A rendezvényt azzal a céllal indítottam útjára szervezőként 2006-ban, hogy a gyerekek „észrevétlenül” juthassanak olyan tudás birtokába, mely nem kapcsolódik szorosan a tananyaghoz, mégis elengedhetetlen, hiszen az adott ország nyelvét tanulják. Így feldolgozandó témaként az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Írország, Skócia, Wales és Anglia követik egymást a sorban.

A vetélkedő kistérségi fordulójának témája az Amerikai Egyesült Államok lesz ez év december 11-én délután, szintén itt, a Dürer iskolában.

Nagy Emese, az iskola angol-magyar szakos tanára