Egészségnap a Dürerben

2019. szeptember 27-én, csatlakozva az Európai Diáksport Napja nevű rendezvényhez, megtartottuk hagyományos Egészségnapunkat. Iskolánk alsós diákjai számos érdekes program részesei lehettek. A reggeli bemelegítő torna után, melyen az intézmény minden diákja részt vett, a helyes fogápolás, kézmosás, higiénia és tisztálkodás „tudományát” sajátíthatták el a gyerekek. A mai digitális világ is segített elmélyülni az egészség rejtelmeiben, interaktív foglalkozáson bővíthették tudásukat az Okosdoboz program által, valamint vidám kisfilmek erősítették meg azt, hogy miért is fontos a mozgás az életünkben. Dietetikus tartott előadást az Okos tányérról, amellyel a táplálkozás egészségbarát módját tudhattuk meg. Természetesen a mozgás nem hiányzott a nap további részében sem. Aerobic oktató által tartott tornán frissülhettek fel a gyerekek, illetve gyógytornász segített tartásjavító gyakorlatokkal ellazítani a gyermektestek elfáradt izmait. A tanulók tartalmas, vidám délelőttöt töltöttek el, tulajdonképpen nem a hagyományos oktatás keretein belül, mégis rengeteget tanulva.

Kollégáink mellett, akik segítették a helyszíneken a sok-sok okosság átadását, hálás köszönettel tartozunk a Seresné Szabó Ágnesnek, Fáriné Zsíros Szilviának, gyulai Egészségfejlesztési Intézet, Sinyiné Nagy Évának, Tarkóné Strifler Anitának, Görgényi Brigittának a Békés Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya munkatársainak, Kissné Fazekas Zsuzsanna védőnőnek és Rácz Adrienn aerobic oktatónak.

Szatai Tiborné

szervező