Évzáró és ballagás a Dürerben

A 2018/2019-es tanév végéhez érve 2019.06.15-én ballagás napját ünnepeltük a Gyulai Dürer Albert Általános Iskolában. Végzős diákjainktól búcsúzott az iskola, a pedagógusok, a diáktársak. Nekik szóltak a búcsúzó dalok, őket ünnepelte a virágba öltöztetett iskola. Édesanyák, édesapák, nagyszülők, a család, a rokonok, a barátok büszke tekintete kísérte a ballagók minden mozdulatát. Tarisznyájukban pogácsával, sóval, aprópénzzel és az iskola fényképével, szívükben sok kedves emlékkel járták végig az iskolát.

Ballagó tarisznyájukba Gárdonyi Géza Földre néző szem, égre néző lélek intelmei közül helyezett el néhányat Zámori Ida igazgatónő:

Az egyik üzenet egy fontos szó: akarat. Az akaratnak összeszedettsége és egyirány felé való törekvése, - ez a feltétele minden munka sikerének. Minél egybeszedettebb ez az akarat, minél egyenesebben és minél serényebben tör valaminek a megvalósítására, annál jelentősebb és kiválóbb a munkája.

A másik üzenet, hogy találják meg a boldogságot! De mit is jelent boldognak lenni? A testi-embernek testi jóérzéseket: rakott tálat, telt kancsót, heverést, pénzt, amely ezeknek a meg nem szűnését biztosítja. A lelki-ember azonban tudja már, hogy ezek illékony javak; van ezeknél különb, tartósabb.

Igazgatónő búcsúgondolatait követően ballagás-tanévzáró ünnepségünk keretében visszatekintettünk egy kicsit iskolai életükre,  az iskola közösségére és a mögöttünk álló szakmai munkára is.

A tanév során a Dürer tanulóközössége bebizonyította, hogy fontos érték számukra a tudás, a műveltség, a sport, a hagyományok tisztelete. Mi sem tükrözi ezt jobban, minthogy a tanév végén közel 120  kitűnő bizonyítványt, oklevelek és elismerések százait adhattuk át azon tanulóinknak, akik kitűnő bizonyítványt szereztek, illetve kiváló tanulmányi és sportteljesítményt nyújtottak a tanév során. Az ünneplő közönség előtt kiszólításra kerültek 8 évig kiemelkedő teljesítményt nyújtó búcsúzó nyolcadikosaink.

·         8 évig kitűnő tanulmányi eredménnyel büszkélkedhet: Horváth Lili 8.a és Hajdu Gréta 8.b osztályos tanulók

·         8 évig kitűnő tanulmányi eredményt és kiemelkedő sportteljesítményt rendelkezett: Sándor Zsombor 8.a és  Nagy Károly 8.b osztályos tanulók

·         8 éven át tartó kiemelkedő sportteljesítményt nyújtott: Moldován Balázs Bernát 8.a

·         Kiemelkedő közösségi munkájáért kerültek kiszólításra: Domokos Dominika és

Kóra Aliz 8.a osztályos tanulók

Nevelőtestületünk minden évben pályázat útján ,,Jó tanuló jó sportoló díjat” adományoz annak a tanulónak, aki nemcsak  tanulmányi munkájával, hanem sporteredményeivel is öregbítette iskolánk hírnevét.

A  ,,Jó Tanuló, jó sportoló” címet és az ezzel járó díjat idén  átvehette: Hajdu Gréta 8.b osztályos tanuló

Iskolánk legrangosabb díját, a  Dürer-díjat 2001-ben alapította az Alapítvány a Dürer Albert Általános Iskoláért. A díjat az a tanuló veheti át, aki 8 éven át kitűnő bizonyítvánnyal rendelkezik, magatartása és szorgalma példamutató, tanulmányi és egyéb versenyeken kiváló eredményeket ért el. A 2018/2019-es tanévben a Dürer-díjat Sándor Zsombor      8.a    osztályos tanuló  nyerte el pályázat útján.

Nagy örömünkre az idei tanévben országos díj átadására is sor kerülhetett: Az Emberi Erőforrások Minisztériuma „Magyarország Jó tanuló, jó sportolója” címmel azon tanulókat tünteti ki, akik kimagasló tanulmányi és sportteljesítményt nyújtottak. Eredményes magas szintű sportteljesítménye elismeréseként pályázat útján  „ Magyarország jó tanulója, jó sportolója -2018 „ címet elismerő miniszteri oklevelet vehetett át az iskolai ünnepség keretében Gombos Fruzsina 6.a osztályos tanuló.

Gratulálunk az iskolai közösségnek a 2018/2019-es tanévben elért eredményekhez! Ballagóinknak további szép sikereket kívánunk!