Dürer-nap 2018

„Egy pillanatnyi szépség megszépítheti, és meg is fogja szépíteni a világot. Egy pillanatnyi béke megmentheti, és meg is fogja menteni a világot. „Ha az ünnep elérkezik az életedben, akkor ünnepelj egészen. Ünnepelj belülről és kívülről. Az ünnep a különbözés. Az ünnep a mély és varázsos rendhagyás.”

Az idézetben foglaltak tökéletesen illettek  a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola különleges eseményéhez, a 2018. október 19-én megrendezésre került Dürer- napi rendezvénysorozaton. A nap mottója: Határozd el, hogy megteszed azt, amit eddig halogattál, mert ma van az a különleges nap, amire vártál! A nap nyitásaként megemlékeztünk iskolánk névadójáról, Dürer Albertről. Ezt követően Zámori Ida Igazgatóasszony a nyolcadikosok számára jelképesen átadta az iskola kulcsát, majd előbb a 8.b., majd a 8.a. osztály mutatta be kampányműsorát. A műsort követően egész délelőtt a játéké, a felhőtlen szórakozásé volt a főszerep. Vendégünk volt az Energy Dance Cool csapata, akik táncbemutatóval kápráztattak el bennünket. Majd Forogj velünk!  címmel közösségfejlesztő játékok kerültek megrendezésre. Az alsósoknál a nyolcadik osztályosok, felsősöknél az osztályok szervezésében. A Dürer nap programja egy nagyon szép momentummal folytatódott, amikor az iskola teljes közössége előtt elültetünk egy fát, jelképezve gyökereinket, együvé tartozásunkat, Dürer szívünket. Nagy örömünkre mindezt, Dr. Görgényi Ernő Polgármester Úr, iskolánk volt diákja jelenlétében tehettük meg, aki jelenlétével megtisztelte Dürer közösségünket. A Powerbeat ütőegyüttes prezentálásában fantasztikus örömzenélésben  volt részünk. Alsósainkat Pasenkó bohóc és  Bíró Bertold könyvkötőmester is várta. A napot a 8. évfolyamok megmérettetése, eredményhirdetés és kulcsátadás zárta. Igazi ünnep volt ez a nap. Az együvé tartozás ünnepe.

Nagyné Bódi Katalin

osztályfőnöki munkaközösség vezető