Dürer sarok átadó ünnepség

A Mi egy Másért Gyulai Gyermekekért és Ifjúságért Közhasznú Egyesület által kiírt pályázat együttgondolkodásra sarkallt bennünket. Valami maradandót szerettünk volna létrehozni, ami a Düreres közösséget erősíti. Így merült fel egy közösségi tér kialakításának gondolata. Az ötletünk nyerőnek bizonyult, mert 2017/02/K21977 számú pályázatunk 60.000 Ft támogatást hozott nekünk. A Dürer napig vártuk az iskolások ötleteit, hogy hol, és milyen formában tudnák ezt elképzelni. Az ötlet megszületett, az emeleti zsibongónk alkalmas helynek bizonyult a Dürer sarok berendezésére. 2018.01.11-én megérkeztek a Gyulai Fafém Bútor Zrt. által saját igényeinknek megfelelően elkészített ülőkockák, stílusosan 4 kék és 4 piros. A dobozok kibontása után kipróbáltuk, hogy mennyire kényelmesek. Jól vizsgáztak, nem csak szépek, de kényelmesek is. 2018.01.16-ára terveztük a hivatalos átadó ünnepséget, és mivel szeretünk játszani Activity partival kötöttük egybe. Diákönkormányzatunk elnöke, Tóth Levente (8.b) nyitotta meg a játékos délutánt, és vezényelte le kedvenc játékunkat, a csapatok közötti Activityt. A játékot édes és sós sütivel és forróitallal tettük még ízesebbé. Az Activity feladványok, tábla készítésében, a helyiség berendezésében, elpakolásban valamennyien kivettük a részünket. Köszönjük a lehetőséget a város vezetőinek és a Városi Diákönkormányzatnak, hogy erre lehetőséget kaptunk. Az elnyert 60000 Ft egy régi álmot segített megvalósítani. Örömmel fogadtuk, hogy velünk töltötte ezt a délutánt Szabó Enikő, a Gyulai Ifjúsági Központ vezetője és munkatársa.

Reméljük, hogy az új bútorokat sokáig sikerül megőriznünk jelenlegi állapotukban, és még sok színes diákrendezvénynek ad helyet a kialakításra került Dürer sarkunk.