A költő visszatért a düreres diákokhoz

2017. március 14-én emelkedett hangulatban került megrendezésre a márciusi ifjakról való megemlékezés a Dürer iskola tornatermében.

Az 5. évfolyamos diákok már teljesen magukénak érezték a heteken át gyakorolt sorokat. Színi előadás keretében Petőfi Sándor gondolatait, vívódásait és a forradalmi hangulatot idézték fel. A Pilvax kávéházban és a Nemzeti Múzeum előtti téren történt eseményekből kaptak ízelítőt az iskola diákjai. A jeleneteket piros, fehér és zöld színű esernyők színesítették.

Az előadást színesítette a Vágó Nóra, Domokos Dominika és Szabó Hédi által előadott, nemzeti színű szalagokkal kísért modern táncösszeállítás. A tánc alapja Csézy minden szívet, lelket megmozgató dala, az Ez az otthonunk volt, amit az 5. évfolyamos tanulók és az iskola énekkara adott elő zengő énekszóval.

A műsorra való felkészítésben közreműködtek az ötödik évfolyamosok osztályfőnökei, szaktanárai: Móricz-Orsovszky Ibolya, Nádházi István, Dr. Gulyás Imréné, Nagy Emese, Zámori Ida, valamint Szivák Krisztina táncpedagógus.

A dekoráció elkészítésében közreműködött Balogh Imréné és Urbánné Varga Katalin.

Móricz-Orsovszky Ibolya
 Nádházi István