Adománygyűjtés a Dürer Albert Általános Iskolában

„Mindig tud adni, akinek a szíve szeretettel van tele.

A szeretethez nem kell teli erszény.”

(Szent Ágoston)

A Diákönkormányzat kezdeményezésére iskolánk csatlakozott Gyula város diákpolgármesterének, Varga Ambrusnak azon kezdeményezéséhez, hogy a városi mentőszolgálat csecsemő rohammentőjéhez hozzájárulásokat gyűjtsön. Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed Főorvos Úr támogatta törekvésünket, és farsang hetén (2017 02.20.-2017.02.24. között) adománygyűjtő ládát helyeztünk el az iskola aulájában. A „Sok kicsi sokra megy” gondolattal a tanulók a zsebpénzükből nap, mint nap helyeztek el kisebb összegeket. Örülünk, hogy hozzájárulhattunk a jótékonysági kezdeményezéshez. Továbbá reméljük, hogy elültettük gyermekeink szívében a jótékonyság, a gyengébbek megsegítési szándékának gondolatát, ezáltal fejlődött személyiségük. A Diákönkormányzat tagjai szívügyükként kezelték az akciót, az esemény alkalmából plakátot készítettek, idézetet választottak, mely példázza gondolkodásmódjukat.

Balogh Imréné

diákönkormányzat munkáját